Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Pytanie o odszkodowanie

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » AgroForum » Pogawędki » Pytanie o odszkodowanie

Przesunięty przez: KLAK
2008-08-31, 19:53
Pytanie o odszkodowanie
Autor Wiadomość

Hejter
czytelnik


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2008-08-31, 19:01   Pytanie o odszkodowanie

Jestem rolnikiem ubezpieczonym w KRUSIE. Dodatkowo prowadze działalność gospodarczą - sklep elektryczny. Podczas pracy w sklepie złamałem nogę. Czy należy mi się jednorazowe odszkodowanie z tego tytułu?

Czy uważasz że dział Wystawy i targi rolnicze jest dobrym dla Twojego tematu???
Przed napisaniem jakiegokolwiek tematu należałoby zapoznać się z regulaminem
Przenoszę
Moderator
   
 
 

KLAK 
Wredny moderator



Pomógł: 74 razy
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 914
Poziom: 26

HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 75/78
 96%
Wysłany: 2008-09-01, 22:15   

Kod:
Jednorazowe odszkodowanie przysługuje:

    *
      ubezpieczonemu rolnikowi (domownikowi), który doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu wskutek wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej,
    *
      członkom rodziny ubezpieczonego, który zmarł wskutek wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej.

I dalej:
Kod:
W rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 roku o ubezpieczeniu społecznym rolników, za wypadek przy pracy rolniczej uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło podczas wykonywania czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej albo pozostających w związku z wykonywaniem tych czynności:

   1.
      na terenie gospodarstwa rolnego, które ubezpieczony prowadzi lub w którym stale pracuje, albo na terenie gospodarstwa domowego bezpośrednio związanego z tym gospodarstwem rolnym, lub
   2.
      w drodze ubezpieczonego z mieszkania do gospodarstwa rolnego, albo w drodze powrotnej, lub
   3.
      podczas wykonywania poza terenem gospodarstwa rolnego zwykłych czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej lub w związku z wykonywaniem tych czynności, lub
   4.
      w drodze do miejsca wykonywania czynności, o których mowa w pkt.3 albo w drodze powrotnej.


Twój przypadek nie jest objęty ubezpieczeniem z KrUS, analogicznie musisz ubezpieczać dzieci w szkole bo w razie wypadku w szkole KrUS nie daje odszkodowań.
_________________
Gość CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ!!!
Piszę poprawnie po polsku
.
   
 
 

Hejter
czytelnik


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2008-09-02, 17:01   

Serdecznie ci dziękuję. Nie rozumiem tylko dlaczego płacąc podwójną składkę Krusu z tytułu prowadzenia pozarolniczej dzialalności gospodarczej nie należy mi się jednorazowe odszkodowanie kiedy złamałem nogę w trakcie pracy w moim sklepie.

Czekam na więcej opinii.
   
 
 

KLAK 
Wredny moderator



Pomógł: 74 razy
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 914
Poziom: 26

HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 75/78
 96%
Wysłany: 2008-09-02, 17:51   

Sorry ale nic nie pisałeś o tej podwójnej składce dotyczącej prowadzenia pozarolniczej działalności :)
Wydaje mi się jednak, że to co wyżej napisałem jest aktualne :/
Najlepiej zadzwoń do KRUSU i się dowiedz dokładnie
Tu masz numery telefonów: KLIK
_________________
Gość CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ!!!
Piszę poprawnie po polsku
.
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google