Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Rośliny kwitnące, rzepak, słonecznik itd.

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Produkcja » Produkcja Roślinna » Rośliny kwitnące, rzepak, słonecznik itd.

Rośliny kwitnące, rzepak, słonecznik itd.
Autor Wiadomość

e883 
czytelnik


Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2010-10-03, 10:10   Rośliny kwitnące, rzepak, słonecznik itd.

Witam serdecznie.
To mój pierwszy post na tym forum. Od pewnego czasu interesuje się pszczelarstwem ale mieszkam w mieście i nie mam miejsca do ustawienia małej pasieki. Ostatnio czytałem w poważnym opracwaniu że np: "plony nasienia rzepaku z pola położonego w pobliżu pasieki może być o 30% większy niż z upraw znajdujących się w okolicy zupełnie pozbwionej pszczół" i "zapyalnie przez wiatr i owady żyjące dziko powoduje zawiązanie się nasion (słonecznika) w 40-45%, a zapylanie przez pszczoły miodne do 90-95%".
W związku z tym moje pytania do rolników uprawiających te i inne rśliny kwitnące czy rzeczywiście zauważyli różnicę w plonowaniu przy obecności pszczół na plantacji? Jak znaleść rolników którzy chętnie nawiązali by współpracę, tzn wydzierżawili niewielki skrawek nieużytku w bezpiecznym miejscu w zamian za wykorzystanie pszczół jako zaylaczek?

Dla osób z poza forum e883@wp.pl

Pozdrawiam,
Łukasz
Ostatnio zmieniony przez e883 2010-10-03, 10:23, w całości zmieniany 1 raz  
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google