Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Sadzenie na agrowłókninie

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Ogrodnictwo » Truskawki » Sadzenie na agrowłókninie

Sadzenie na agrowłókninie
Autor Wiadomość

sajaninssj4 
czytelnik


Wiek: 34
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 5
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2015-02-17, 00:57   Sadzenie na agrowłókninie

Witam wszystkich:)

Chciałbym was prosić o pomoc. Jestem nowym użytkownikiem forum mam 25 lat ale staram się rozkręcić swój biznes i mam nadzieje że uzyskam tu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania
Jestem początkującym rolnikiem jeśli można to tak nazwać, mam zamiar posadzić truskawki na powierzchni 1 hektara bądź 2 hektarów jeśli fundusze na to pozwolą, ziemia klasy 4/5 dodam że teren piaszczysty.
Chciałbym was zapytać co sadzicie o sadzeniu truskawki w ten sposób czyli na agro..
Czy agro... jest dobrym rozwiązaniem,
Co wybrać agrowłóknine czy agotkanine,
Chciałem nastawić sie na wczesna truskawkę przykryć ja włóknina na zimę, jaka truskawkę wybrać
Czy jest ktoś kto ma taki sposób uprawy i mógłby sie wypowiedzieć
Czy będzie potrzebne nawodnienie bądź może obejdzie się bez tego jeśli będzie potrzebne to jakie i ile to pochłonie pieniędzy ,
Jakie są koszta związane z tym wszystkim czy ten interes będzie opłacalny jeśli dobrze o niego zadbam a nie jestem w stanie tego określić bo jestem początkujący w tym kierunku.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich
   
 
 

Arkoarek 
debiutant


Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 48
Poziom: 5

HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2015-02-20, 11:04   

na piaszczystej glebie nawodnienie może okazać się konieczne
wczesnitruskawkowców jest dużo a dużo zależy od pogody więc z zyskiem bywa różnie
wczesnych jak i i późnych truskawek nie skupują skupy więc trzeba mieć miejsce gdzie sprzedaż towar agrowłóknina jest dobrym pomysłem na plantację jak kupisz dobrej jakości i grubą to wytrzyma okres uprawy
dobrze przygotuj glebę przed sadzeniem będziesz miał później łatwiej
Narazie truskawka to ciężki temat ale to jak wszystko teraz
   
 
 

sajaninssj4 
czytelnik


Wiek: 34
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 5
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2015-02-23, 12:49   

Jakie mozecie polecić plenne odmiany na taki rodzaj sadzenia. widzę mało osób tak uprawia bądź się nie wypowiadają
   
 
 

admin 



Pomógł: 92 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 2275
Poziom: 38

HP: 130/4353
 3%
MP: 2078/2078
 100%
EXP: 127/153
 83%
Wysłany: 2015-02-23, 20:00   

sajaninssj4 napisał/a:
Jakie mozecie polecić plenne odmiany na taki rodzaj sadzenia. widzę mało osób tak uprawia bądź się nie wypowiadają


Niewiele osób tak sadzi ale wydaje mi się że niedługo nie będzie innego wyjścia - porostu zabraknie skutecznych herbicydów a pielenie ręczne jest coraz droższe i nie ma chętnych.

Poza tym na zagonach lepiej plonują ale trzeba okrywać włókniną na zimę.
_________________
Agroportal ....... Truskawki
   
 
 
 

sajaninssj4 
czytelnik


Wiek: 34
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 5
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2015-02-24, 14:27   

Może mi ktoś opowiedzieć o tego rodzaju uprawie.
Czy plon jest lepszy
W jaki sposób nawozić truskawki bo wydaje mi sie ze tylko poprzez opryski i czy duzo jest tego potrzebne
Ile zasadzić na ha sadzonek
Jaką odmiane dobrać
Dużo czytam ale jedni mówią jedno a inni znów coś innego zdania są podzielone najchętniej porozmawiał bym z kimś kto ma doczynienia z sadzeniem na agrowókninie
   
 
 

admin 



Pomógł: 92 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 2275
Poziom: 38

HP: 130/4353
 3%
MP: 2078/2078
 100%
EXP: 127/153
 83%
Wysłany: 2015-02-26, 20:49   

Plon na podniesionych zagonach jest większy i o lepszej jakości ale niektórzy co próbowali tego systemu nie byli do niego przygotowani zarówno teoretycznie jak i maszynowo. Myśleli że posadzą i już będzie spokój przez cały rok - nic nie zgnije i nic nie zarośnie a będą tylko leżeć i palcem pokazywać - tak to niestety nie działa.

Jak zmieniasz system to zmieniasz od początku do końca a nie tylko trochę, "bo reszta nie potrzebna" - taką to mamy "naturę" :-/
_________________
Agroportal ....... Truskawki
   
 
 
 

sajaninssj4 
czytelnik


Wiek: 34
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 5
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2015-03-03, 16:00   

Mógłbyś to bardziej to przybliżyć rozwinąć zeby było wiadomo mniej wiecej co i jak
   
 
 

marcolee
debiutant


Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 42
Poziom: 5

HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 4/13
 30%
Wysłany: 2016-01-08, 21:54   

Ciekawy patent do rozkładania folii:


https://www.youtube.com/watch?v=GMKbbwxxKgo



Chyba sobie w tym roku przerobię w ten sposób glebogryzarkę :mrgreen:
   
 
 

Freak 
bywalec


Dołączył: 08 Maj 2015
Posty: 70
Poziom: 7

HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 5/16
 31%
Wysłany: 2016-01-10, 00:37   

admin napisał/a:
Niewiele osób tak sadzi ale wydaje mi się że niedługo nie będzie innego wyjścia - porostu zabraknie skutecznych herbicydów a pielenie ręczne jest coraz droższe ...


Dokładnie.

W moim przypadku, coraz gorzej z dostępnością legalnych herbicydów które są skuteczne. Bo badziewia nie brak. Wiem, że jest sporo firm, gdzie zarówno dobór środka jak i dawki nie ma nic wspólnego z przepisami i normami a jedynie ze skutecznością i zapotrzebowaniem. Większe firmy raczej tak nie ryzykują.


sajaninssj4 napisał/a:
Może mi ktoś opowiedzieć o tego rodzaju uprawie.
Czy plon jest lepszy
W jaki sposób nawozić truskawki bo wydaje mi sie ze tylko poprzez opryski i czy duzo jest tego potrzebne
Ile zasadzić na ha sadzonek
Jaką odmiane dobrać
Dużo czytam ale jedni mówią jedno a inni znów coś innego zdania są podzielone najchętniej porozmawiał bym z kimś kto ma doczynienia z sadzeniem na agrowókninie



Co dokładnie chcesz wiedzieć?

Mamy podniesione kopce i tzw amerykańską folię. Owoce tydzień szybciej od zwykłych. Zamiast 30tyś sadzonek sadzimy 40tyś/ha. Większość nawozu z nawodnienia kropelkowego. Zbiory 15-20ton/ha.
Bardzo kosztowna na początku instalacja:
-miksery do nawozów
-elektrozawory
-stały dostęp do sporej ilości wody(kosztowny prąd,pompy i transport na pole-u nas jest blisko rzeka a mamy kilkanaście km rur puszczonych ziemią)
-ryzyko podtopień(jeśli nie ma dobrego drenażu a teren jest równy
-bardziej narażone na przymrozek
-bardziej narażone w przypadku upałów(część owoców która ma kontakt z folią może się ugotować)


Często się zastanawiam, dlaczego forum nie organizuje spotkań. Np raz na 3miesiace w jakimś gospodarstwie, gdzie można by popatrzeć jak to wszystko działa. To bardzo popularne w niemczech,dani,holandi czy szwecji...
   
 
 

admin 



Pomógł: 92 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 2275
Poziom: 38

HP: 130/4353
 3%
MP: 2078/2078
 100%
EXP: 127/153
 83%
Wysłany: 2016-01-12, 10:58   

Freak napisał/a:
.......... Często się zastanawiam, dlaczego forum nie organizuje spotkań. Np raz na 3miesiace w jakimś gospodarstwie, gdzie można by popatrzeć jak to wszystko działa. To bardzo popularne w niemczech,dani,holandi czy szwecji...


Niestety większość plantatorów nie życzy sobie gości. Nawet brat bratu i sąsiad sąsiadowi nic nie powie co stosuje jakie ma odmiany i gdzie kupił - taką mamy "współpracę" w kraju :cry:

W innych krajach jest to nie do pomyślenia - a u nas norma konkurencja polsko-polska zamiast np. polsko-hiszpańska :-/
_________________
Agroportal ....... Truskawki
   
 
 
 

Freak 
bywalec


Dołączył: 08 Maj 2015
Posty: 70
Poziom: 7

HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 5/16
 31%
Wysłany: 2016-01-12, 11:09   

Tutaj(Szwecja) razem mamy wpływ na rynek. Dzięki takiej polityce, nawet jak ktoś przywiezie truskawki 3xtaniej z PL itp to ma problem z ich sprzedaniem. Od 2 lat szykujemy się do walki z drophilia suzuki...wszyscy, bo tylko tak to ma sens. Ceny truskawki też dyktują producenci w porozumieniu ze sklepami. Tzw skupy i produkcja na mrozonki to mało liczący się margines.

Jak ktoś chętny, to zapraszam z wizytą do nas. Samolot kosztuje ok 200pln?

PS:
Nasze wycieczki organizują właśnie firmy sprzedające maszyny i sadzonki* :D
Wystarczy kilka osób chetnych i zawsze można coś zrobić...samo się nic nie dzieje a konkurencja nie śpi.

*nie mam na myśli nic zwiazanego z administracją forum :mrgreen:
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google