Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Rodzaje uprawy truskawek

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Ogrodnictwo » Truskawki » Rodzaje uprawy truskawek

Rodzaje uprawy truskawek
Autor Wiadomość

mretm 
czytelnik


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 4
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2014-11-12, 10:38   rozaj uprawy

witam wszystkich użytkowników forum. mam kilka pytań dotyczących uprawy truskawek ponieważ mam zamiar zasadzić kilka arów tej rośliny a do tej pory ni posiadałem tych roślin. chciałbym mianowicie o podpowiedz jak je zasadzić:1) w gruncie w zwykłych zagonach i ściółkować je słomą,2)w gruncie na foli, 3)czy na czarnej agrowłókninie- jak wg was było by najlepiej bo ja myślałem na tej ostatniej ale zastanawiam się czy jest to dobry pomysł. drugą rzeczą jaka mnie interesuje to wybór sadzonek chciałbym żeby były też smaczne tutaj myślałem o zakupie" polki" i "hanoy"z góry dziękuje.
_________________
m.retmanczyk
   
 
 

admin 



Pomógł: 92 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 2275
Poziom: 38

HP: 130/4353
 3%
MP: 2078/2078
 100%
EXP: 127/153
 83%
Wysłany: 2014-11-15, 07:32   

Jaki system uprawy wybrać to zależy od tego czy i jak chcesz o tą uprawę zadbać. Chodzi o opryskiwanie, ściółkowanie itp...

Ja przeszedłem na uprawę na podniesionych zagonach wyściółkowanych włókniną z kilku powodów:
- wyższy plon
- mały problem z chwastami
- szybsze zbiory
- mniej pracy na polu

Dobór odmian powinieneś przeprowadzić na podstawie analizy co, komu i kiedy możesz sprzedać. Wybrałeś dwie odmiany które są bardzo tanie w sprzedaży ponieważ nie są zbyt dobre.

Pozdrawiam
_________________
Agroportal ....... Truskawki
   
 
 
 

mretm 
czytelnik


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 4
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2014-11-18, 22:10   truskawki rodzaj uprawy

admin napisał/a:
Jaki system uprawy wybrać to zależy od tego czy i jak chcesz o tą uprawę zadbać. Chodzi o opryskiwanie, ściółkowanie itp...

Ja przeszedłem na uprawę na podniesionych zagonach wyściółkowanych włókniną z kilku powodów:
- wyższy plon
- mały problem z chwastami
- szybsze zbiory
- mniej pracy na polu

Dobór odmian powinieneś przeprowadzić na podstawie analizy co, komu i kiedy możesz sprzedać. Wybrałeś dwie odmiany które są bardzo tanie w sprzedaży ponieważ nie są zbyt dobre.

Pozdrawiam


Witam ponownie i dziękuję za odp.
w miarę moich możliwości chciałbym o nie zadbać. Muszę się jednak liczyć z tym, że gospodarstwo które prowadzę nie jest jedynym dla mnie zajęciem. Myśląc o zasadzeniu truskawek miałem to na uwadze, jak również to ze w łatwy i szybki sposób mogę nabyć parę arów ugoru jeśli bym ich nie był w stanie dopilnować i do pryskać. w poprzednich latach miałem czerwone maliny ale je zlikwidowałem ale przy malinie praca się trochę no i też z pracownikami było ciężko. Truskawkę żeby pozbyć się chwastów myślałem obłożyć agrowłókniną. Natomiast co do sprzedaży owoców to raczej zwykły "skup owoców" gdyż na żadną giełdę nie posiadam czasu. napisałem o" polce i Hanoi" bo słyszałem, że to mało wymagające odmiany i mało wrażliwe poza tym ponoć są bardzo smaczne- a nie chciałbym żeby moje dzieci biegały do sąsiada na truskawki bo odmiana , która bym wybrał była by mała jak poziomki w lesie i co najgorsze niesmaczna. Jaką odmianę ty byś i czy mogę jaką odmianę teraz posiadasz i i z jakiej jesteś zadowolony? pytam o to gdyż nigdy tych roślin nie uprawiałem.
pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedz. nie wiem gdzie ta wiadomość poszła.
_________________
m.retmanczyk
   
 
 

daniel10 
debiutant


Wiek: 47
Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 31
Poziom: 4

HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 4/11
 36%
Wysłany: 2014-11-21, 17:11   

admin jaki jest koszt założenia plantacji na podniesionych zagonach i czy włóknina wytrzymuje 2-3 letni cykl ?
   
 
 

admin 



Pomógł: 92 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 2275
Poziom: 38

HP: 130/4353
 3%
MP: 2078/2078
 100%
EXP: 127/153
 83%
Wysłany: 2014-11-27, 12:16   

daniel10 napisał/a:
admin jaki jest koszt założenia plantacji na podniesionych zagonach i czy włóknina wytrzymuje 2-3 letni cykl ?


Tak - bez problemów

Do "mretm" - jeżeli chodzi o przemysłowe to z doświadczenia wychodzi jedno - nowa odmiana Dipred

http://www.truskawki.net....awek/deep-ruby/

Polecam - mało wymagająca, trwałe owoce
_________________
Agroportal ....... Truskawki
   
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google