Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: sprzęgło bizon

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Mechanizacja » Kombajny » Bizon » sprzęgło bizon

sprzęgło bizon
Autor Wiadomość

aro1120 
czytelnik


Wiek: 37
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 5
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2011-06-05, 16:37   sprzęgło bizon

sprawa wyglada tak ze 2 lata temu kupilismy bizona , był z nami znajomy ktory ma bizona od nowości, moim zdaniem biegi źle wchodziły ze zgrzytem twardo i w ogole no ale on stwierdził ze ten typ tak ma i sie wyrobi, ja jeszcze wtedy całkiem zielony nie skomentowałem. w sezonie okazało się że się tak wyrobił że 2 razy gałka zmiany biegów została dosłownie urwana. 2 sprzegła przez żniwa 2009 poleciały, przed sezonem 2010 rozebralismy skrzynie no i okazalo sie ze tryby od biegów są zmielony , wymieniliśmy wszystko co tylko chodz troche było podejrzane, do tego doszedł cały nowy wałek sprzegłowy. Po złożeniu wszystko śmigało jak talala , w czasie żniw jednak młóciliśmy przenice z kończyna już pod wieczór no i sprzegło nie dało rady po raz kolejny szybka akcja z wymiana i gra ale biegi juz nie wchodziły tak ładnie. Obecnie sciagnalem sprzegło żeby podłożyć pod docisk podkładki a przy okazji chce wymienić te 3 nóżki (jesli da sie je dokupić) dociskające bo 1 jest krzywa, poza tym tarcza sprzegłowa jest peknięta wiec tez idzie do wymiany. Najbardziej ciekawi mnie jedna sprawa. Przy kazdej wymianie sprzegła ewidentnie widac ze sprzegło jest przegięte, dokłądniej to wyglada to tak że tarcza sprzegłowa posiada ten wieloklin na wałek sprzegłowy , ten wieloklin z 1 strony wystaje mniej z 2 wiecej, i zawsze tarcza jest przegięta w strony mniej wysunietego wieloklinu nie wiem czemu to tak :( co o tym sadzicie ?? cos za dużo tych sprzegieł zżera a operator na 99% nie jeżdzi podczas koszenia na połsprzegle itd
   
 
 

BSWP 
aktywista


Pomógł: 39 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 357
Poziom: 17

HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 26/41
 63%
Wysłany: 2011-06-18, 19:40   Re: sprzęgło bizon

Oś, po której przesuwa się tarcz może się lkinować. Czasami stary smar na osi powoduje taki efekt, niby tarcz chodzi ładnie, ale pod obciążeniem blokuje się. Proponuję wyczyścić tą oś i lekko wysmarować.
Te "3 nóżki" muszą być równe, jeśli jedna jest niżsża, to sprzęgło będzie szarpać i wszystko może się od tego psuć.
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google