Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: PROW 2014 - 2020

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Ekonomika » Dopłaty i Fundusze Unijne » PROW 2014 - 2020

PROW 2014 - 2020
Autor Wiadomość

ludwik1977 
bywalec


Pomógł: 5 razy
Wiek: 47
Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 95
Poziom: 8

HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 14/19
 73%
Ostrzeżeń:
 1/3/6
  Wysłany: 2016-02-25, 22:39   PROW 2014 - 2020

Chciałbym poruszyć temat ostatniego szkolenie jakie u nas w OODR w Łosiowie się odbyło. Jaki sens było tworzyć program, z którego jasno wynika że nie jest tak jak zapowiadano dla mniej zamożnych rolników, którzy do tej pory nie brali udziału w modernizacji. Bo jeśli chcę kupić ciągnik to muszę kupić opryskiwacz bo mam tylko 8 ESU a trzeba 12 ESU i pies pogrzebany musi się coś zmienić albo nici z tego tj. niewypał. Proszę o opinię na ten temat wszystkich uczestników o komentarz. :evil:
_________________
ludwik1977
   
 
 
 

admin 



Pomógł: 92 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 2275
Poziom: 38

HP: 130/4353
 3%
MP: 2078/2078
 100%
EXP: 127/153
 83%
Wysłany: 2016-02-28, 18:20   Re: PROW 2014 - 2020

ludwik1977 napisał/a:
Chciałbym poruszyć temat ostatniego szkolenie jakie u nas w OODR w Łosiowie się odbyło. Jaki sens było tworzyć program, z którego jasno wynika że nie jest tak jak zapowiadano dla mniej zamożnych rolników, którzy do tej pory nie brali udziału w modernizacji. Bo jeśli chcę kupić ciągnik to muszę kupić opryskiwacz bo mam tylko 8 ESU a trzeba 12 ESU i pies pogrzebany musi się coś zmienić albo nici z tego tj. niewypał. Proszę o opinię na ten temat wszystkich uczestników o komentarz. :evil:


Niestety ktoś tworzy programy i widzę że często są oderwane do rzeczywistości.
Są gospodarstwa które tak naprawdę składają kilka wniosków bo łapią się na kilka programów, biorą komercyjne kredyty bo dają ale później mamy bankructwa bo utrzymanie maszyn kosztuje a mleko i świnie tanie - tego nikt nie przewidział ale "taka zabawa" może być bardzo ryzykowna.
Później pół życia pracują żeby spłacać kredyty - czy to ma sens ??? Wątpliwe.
Ktoś powie że przecież trzeba się rozwijać - trzeba ale mądrze. Trzeba spojrzeć np. na Francję - piękny nowy sprzęt i "nędza" na wsi. Kto może to ucieka bo się nie opłaca a pracy dużo.
_________________
Agroportal ....... Truskawki
   
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google