Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: prejęcie gospodarstwa

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Ekonomika » Dopłaty i Fundusze Unijne » prejęcie gospodarstwa

prejęcie gospodarstwa
Autor Wiadomość

arekg77 
czytelnik


Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 4
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2009-01-01, 23:23   prejęcie gospodarstwa

Witam!mam przejąc gospodarstwo rolne po rodzicach,ukończone mam studia wyższe ale nie rolnicze i obecnie pracuję.czy będę mógł skorzystać z dotacji dla młodego rolnika i czy muszę uzupełnić wykształcenie,może kurs rolniczy wystarczy.Nie wiem czy mogę dalej pracować bo nie chiałbym rezygnować,ale nie wiem czy tak można.proszę o poradę
   
 
 

PIOTR11
debiutant


Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 14
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 4/8
 50%
Wysłany: 2009-01-01, 23:32   

Mam podobny problem studiuje budownictow. Za 3 lata rodzice będą mogli przepisać na mnie gospodarstwo chciałem się ubezpieczyć w KRUS (3 lata ubezpieczenia pozwala na przejęcie gospodarstwa) ale powiedziano mi że studiuje dziennie i jest to niemożliwe.... Z tego co się dowiadywałem to kurs nie wchodzi w gre trzeba mieć ukończoną szkołę dającą wykształcenie rolnicze...
   
 
 

kuzer13 
młody rolnik



Pomógł: 10 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 279
Poziom: 15

HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 22/35
 62%
Wysłany: 2009-01-02, 10:50   

http://www.arimr.gov.pl/i...=80&id1=0&id2=0
   
 
 
 

armirek
czytelnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 6
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: 2009-01-21, 23:05   

PIOTR11 napisał/a:
Mam podobny problem studiuje budownictow. Za 3 lata rodzice będą mogli przepisać na mnie gospodarstwo chciałem się ubezpieczyć w KRUS (3 lata ubezpieczenia pozwala na przejęcie gospodarstwa) ale powiedziano mi że studiuje dziennie i jest to niemożliwe.... Z tego co się dowiadywałem to kurs nie wchodzi w gre trzeba mieć ukończoną szkołę dającą wykształcenie rolnicze...


Mogą ubezpieczyć Cię rodzice jako domownika, ponieważ w KRUS możesz się ubezpieczyć jeżeli masz min. 1 ha ziemi, a przejąć gospodarstwo możesz w każdej chwili ale jak rozumiem chcesz skorzystać z jakiejś formy pomocy UE
   
 
 

armirek
czytelnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 6
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: 2009-01-21, 23:12   Re: prejęcie gospodarstwa

arekg77 napisał/a:
Witam!mam przejąc gospodarstwo rolne po rodzicach,ukończone mam studia wyższe ale nie rolnicze i obecnie pracuję.czy będę mógł skorzystać z dotacji dla młodego rolnika i czy muszę uzupełnić wykształcenie,może kurs rolniczy wystarczy.Nie wiem czy mogę dalej pracować bo nie chiałbym rezygnować,ale nie wiem czy tak można.proszę o poradę


Będziesz musiał zrezygnowac z pracy i ubezpieczyć się w KRUS, a wykształcenie rolnicze bedziesz mógł uzupełnić, chyba że masz udokumentowane doświadczenie (ubezpieczony w KRUS jako domownik min. 3 lata do dnia złożenia wniosku)
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google