Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Odpłatne wypełnianie wniosków przez ODR

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Ekonomika » Dopłaty i Fundusze Unijne » Odpłatne wypełnianie wniosków przez ODR

Odpłatne wypełnianie wniosków przez ODR
Autor Wiadomość

KLAK 
Wredny moderator



Pomógł: 74 razy
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 914
Poziom: 26

HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 75/78
 96%
  Wysłany: 2008-05-03, 12:50   Odpłatne wypełnianie wniosków przez ODR

Muszę podjąć ten temat ponieważ uważam to za kolejny wydatek uderzający w kieszeń rolnika.Otóż ODR-y biorą po 25 zł od 10 działek i później po kilka za kolejne. Panowie siedzący tam dostają wynagrodzenie w formie pensji z naszych podatków a jeszcze do tego mamy im płacić za wypełnianie wniosków!!! Wiem, że może 25 PLN to nie dużo, lecz pozwolę sobie zrobić pewien wywód:
otóż na zachodzie Polski gdzie gospodarstwa nie są tak rozdrobnione i działki są stosunkowo duże gospodarstwa 20 ha mieszczą sie na 5-6 działkach a nawet mniej 25 zł z dopłaty jaką uzyska się za 20 ha stanowi niecałe 0.25% ale jesli weźmiemy pod uwagę mój rejon gdzie niektórzy mają 2-3 ha w bagatela 10 - działkach-->>opłata za wypełnienie wniosku wynosi już 2.5%. A doliczając do tego wydatki gospodarstw gdzie nawozy i środki ochrony roślin podrożały każda suma ma znaczenie!!! Wiem, że 25 PLN to nie dużo ale skoro do tej pory ODR-y wypełniały wnioski rolnikom za darmo to dlaczego nagle rolnik musi ponosić koszty takiej pomocy???
_________________
Gość CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ!!!
Piszę poprawnie po polsku
.
   
 
 

piotr1988
debiutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 21
Poziom: 3

HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2008-05-03, 13:07   

zgadzam się z kolegą w 100 %...my nic nie możemy zrobić jedyne co nas ratuje to samamu wypełniać wnioski jak to jest w moim przypadku, ale nie każdy potrafi... heh w polsce jest teraz tak zę nic nie ma za darmo wszystko kosztuje...a u rzędnicy biora kase bo im ciągle jest mało a pewnie każdy grosz sie dla nich liczy zreszta to samo jest z rolnikami
   
 
 

KLAK 
Wredny moderator



Pomógł: 74 razy
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 914
Poziom: 26

HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 75/78
 96%
Wysłany: 2008-05-14, 15:01   

A Inni nie mają w tej sprawie nic do powiedzenia??? Czekam na opinie ;-)
_________________
Gość CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ!!!
Piszę poprawnie po polsku
.
   
 
 

disco 
debiutant


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 17
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 7/8
 87%
Wysłany: 2008-05-23, 21:08   

ja koledzy mam nieco inne zdanie.przecież to ustala MR a nie odr. ja 3 wnioski wypełniłem sam ale ostatni dałem do odr zapłaciłem 65zł.czas kosztuje zamiast pierniczyć się samemu i coś napisać żle i jezdzić do poprawek wolę żeby zrobił to ktoś dobrze. jaw tym czasie mogę sie zając swoimi poważnymi sprawami. nie miejcie zawsze pretensji do tych którzy tych przepisów nie wymyślają.
   
 
 

KLAK 
Wredny moderator



Pomógł: 74 razy
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 914
Poziom: 26

HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 75/78
 96%
Wysłany: 2008-05-23, 22:10   

disco to nie do końca tak, że się czepiamy tych którzy przepisów nie wymyślają. Chodzi właśnie o Panów z ministerstwa bo Ci którzy nam wypełniają nam te wnioski z tej kasy dostana może marny promil :-(
Gdyby oni dostali tą kasę do kieszeni to jeszcze bym zrozumiał bo się napracowali ale wątpię, że to idzie do nich :-(
_________________
Gość CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ!!!
Piszę poprawnie po polsku
.
   
 
 

disco 
debiutant


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 17
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 7/8
 87%
Wysłany: 2008-05-24, 20:39   

moje zdanie jest w tym temacie jest identyczne
   
 
 

BOA_OB 
czytelnik


Dołączyła: 30 Lis 2008
Posty: 9
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 8/9
 88%
Wysłany: 2008-11-30, 17:13   

Odnośnie wniosków sporządzanych przez pracowników ODR to jest to dla mnie temat rzeka, gdyż obecnie poprawiam po nich wnioski, które sporządzili rolnikom w listopadzie 2007 roku w działaniu "Modernizacja gospodartw rolnych". Pisma poprawkowe mają po kilka, a nawet kilkanaście stron :( Do tego takie błędy, że aż wstyd (np. źle wpisany pesel, błędy ortograficzne). MASAKRA!!! Tak się składa, że ja rónież jestem osobą, która sporządza wnioski, ale w sposób profesjonalny. Nie tak, jak Ci pseudospece od rolnictwa z ORDu :-|
_________________
Profesjonalne sporządzanie wniosków o dotacje z UE 503 197 407
   
 
 

anioł 
czytelnik


Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 1
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2009-02-04, 21:55   

BOA_OB napisał/a:
Odnośnie wniosków sporządzanych przez pracowników ODR to jest to dla mnie temat rzeka, gdyż obecnie poprawiam po nich wnioski, które sporządzili rolnikom w listopadzie 2007 roku w działaniu "Modernizacja gospodartw rolnych". Pisma poprawkowe mają po kilka, a nawet kilkanaście stron :( Do tego takie błędy, że aż wstyd (np. źle wpisany pesel, błędy ortograficzne). MASAKRA!!! Tak się składa, że ja rónież jestem osobą, która sporządza wnioski, ale w sposób profesjonalny. Nie tak, jak Ci pseudospece od rolnictwa z ORDu :-|


Nie mierz wszystkich jedna miarą
Ja pracuje w ODR-ze i miałem okazje poprawiać coś co gdyby nie formularz w ogóle nie przypominało by wniosku a klient już za to płacił prywatnemu pseudo fachowcowi gruba kasę.
Co do ODR, który znam od podszewki jeszcze wiele wody upłynie zanim ta firma wkroczy w 21 w. Średniowiecze i zacofanie. Pomysły osób zarządzających ODR-ami prowadzą je na skraj przepaści. To przykre , ale ..................
   
 
 

Leo 
czytelnik


Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 1
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2009-02-05, 10:02   

Szukając jakiś informacji na temat wniosków o dopłaty w 2009 znalazłem wasze forum.
Co do tematu to się zgodzę ,ODRy strasznie dużo pieniędzy ciągną od rolników za wypełnienie wniosku.Nie każdego stać na to aby zapłacić, więc ludzie przychodzą o pomoc do gmin. Oczywiście zależy od tego czy gmina zechce pomóc. W wielu przypadkach tak się jednak dzieje. W naszej gminie co rocznie w ramach robót publicznych zatrudniane są osoby z P.U.P. i przeszkalane w tym kierunku. Ja sam od 3 lat tym się zajmuje. Myślę że to jest jakiś pomysł na to żeby rolnicy mogli uzyskać bezpłatna pomoc przy wnioskach. Zaznaczam,że chodzi o wnioski o dopłaty bezpośrednie.
Przykład: w 2008 roku skorzystało w naszej gminie 80% rolników z bezpłatnej pomocy przy wnioskach.
   
 
 

kur 
czytelnik


Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 9
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 8/9
 88%
Wysłany: 2009-02-06, 10:17   

Proszę Państwa sytuacja w Polsce jest jaka jest, każdy widzi w tym swój interes.
Od kilku lat pracuję w ODRze i nie jestem za tym aby za wnioski, przynajmniej obszarowe były pobierane opłaty. Niemniej ministerstwo powinno się dogadać z jakimiś organizacjami, które by częściowo finansowały wypełnianie takich wniosków.
Co BOA_OB to nie masz racji, że źle są wypełniane wnioski, to raczej jest wina kalkulatora stworzonego przez ARiMR, a tak na marginesie każdemu może się zdarzyć pomyłka, człowiek jest tylko człowiekiem, a maszyna maszyną.
A co BOA_OB powiesz na to, sprawdzanie liczby kontrolnej stworzone przez firmę, podam to do wiadomości i nie będzie to chyba reklamą, HP (wzięła za to duże pieniądze), a sprawdza nie poprawność numeru gospodarstwa tylko liczbę kontrolną. ARiMR musi na każdym etapie kontrolować numer, czy jest prawidłowy.
Do Leo, wszystko się zgadza na gminie powinny być osoby przeszkolone w wypełnianiu wniosków obszarowych, ale tak się dzieje tylko w kampanii składania wniosków. Problem pojawia się, gdy rolnik ma korektę i kto mu wtedy pomoże?. Te osoby w gminie już nie pracują lub zajmują się czym innym i nie mają czasu na zabawę z wnioskami.
Pozdrawiam
_________________
Witaj Gość. Wnioski i plany rolnośrodowiskowe.
Programy o pomoc unijną.
607 402 513, gg 10220204
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google