Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: "Młody rolnik" 2007-2013

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Ekonomika » Dopłaty i Fundusze Unijne » "Młody rolnik" 2007-2013

Przesunięty przez: admin
2007-02-09, 11:07
"Młody rolnik" 2007-2013
Autor Wiadomość

KLAK 
Wredny moderator



Pomógł: 74 razy
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 914
Poziom: 26

HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 75/78
 96%
Wysłany: 2007-09-24, 17:13   

Wszelkie pytania możesz rozwikła w powiatowym oddziale ARiMR Tutaj masz kryteria
Pozdrawiam
_________________
Gość CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ!!!
Piszę poprawnie po polsku
.
Ostatnio zmieniony przez KLAK 2007-09-24, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  
   
 
 

alinka 
bywalec


Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 66
Poziom: 7

HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 1/16
 6%
Wysłany: 2007-09-24, 20:10   

Możesz zasięgnąć informacji w ARiMR . Oni powiedzą Ci na jakie programy mógłbyś liczyć ,bo moim zdaniem nie możesz startować w programie "Młody Rolnik" - dyskwalifikuje Cię to ,iż JESTEŚ JUŻ WŁAŚCICIELEM gospodarstwa rolnego.

Powodzenia

alinka
   
 
 

KLAK 
Wredny moderator



Pomógł: 74 razy
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 914
Poziom: 26

HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 75/78
 96%
Wysłany: 2007-09-24, 20:24   

alinka napisał/a:
moim zdaniem nie możesz startować w programie "Młody Rolnik" - dyskwalifikuje Cię to ,iż JESTEŚ JUŻ WŁAŚCICIELEM gospodarstwa rolnego.

tutaj nie jestem pewien co do interpretacji tego zapisu:
Cytat:
2) po raz pierwszy rozpoczyna samodzielne prowadzenie gospodarstwa rolnego;

bo przeciez nie mozliwe wrecz jest pisanie wniosku na gospodarstwo którego nie jest sie na dzien jego składania włascicielem, tak ze to ze rybka2485 przejał to gosdarstwo nie dyskwalifikuje go. Jest to jego pierwsze gospodarstwo i po raz pierwszy rozpoczyna samodzielne prowadzenie, tak ze moim zdaniem jak najbardziej należa mu sie te pieniądze tylko bał bym sie o wykształcenie rolnicze ( dopiero zaczyna, ale ma 3 lata na uzupełnienie wykształcenia)
Tutaj masz potwierdzenie mojej tezy :mrgreen:
Cytat:
podjął prowadzenie gospodarstwa rolnego po raz pierwszy, nie wcześniej niż 12 miesięcy przed złożeniem wniosku;

Tak, że szanse są,
Powodzenia!!!!
_________________
Gość CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ!!!
Piszę poprawnie po polsku
.
Ostatnio zmieniony przez KLAK 2007-09-24, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
   
 
 

alinka 
bywalec


Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 66
Poziom: 7

HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 1/16
 6%
Wysłany: 2007-09-24, 20:36   

Tak ,ale z tego co wywnioskowałam rybka 2485 jest właścicielem gospodarstwa dłużej niż rok. Poza tym posiadanie gospodarstwa rolnego jest równoznaczne z PROWADZENIEM gospodarstwa ,pomimo iż faktycznie nic się nie robiło... :-?
   
 
 

KLAK 
Wredny moderator



Pomógł: 74 razy
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 914
Poziom: 26

HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 75/78
 96%
Wysłany: 2007-09-24, 20:38   

Właśnie tu jest cały problem poczekajmy na zainteresowanego może jaśniej sie wypowie od ilu jest posiadaczem gospodarstwa :-D
alinka napisał/a:
Poza tym posiadanie gospodarstwa rolnego jest równoznaczne z PROWADZENIEM gospodarstwa ,pomimo iż faktycznie nic się nie robiło... :-?

Tak wiem ;-)
Pozdrawiam
_________________
Gość CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ!!!
Piszę poprawnie po polsku
.
   
 
 

rybka2485 
czytelnik


Wiek: 39
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 8
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2007-09-25, 09:28   

wg mnie nie jestem wlascicielem gospodarstwa poniewaz nic mi nie przysluguje a sad oznajmil ze od wrzesnia jestem spadkobierca i nalezy mi sie 3/16 tego wszystkiego tzn na przelicznik ok 2ha a wlascicielem gospodarki sa wszyscy tzn moja mama i rodzenstwo z orzeczenia sadu. Czyli tak czy siak nie minelo przeciez 12miesiecy od wziecia gospodarki pod wlasne skrzydla ale nie wiem czy te 3lata beda uwzgledniane jako ze mialem prawo do spadku czy nie... tu sie kolo zamyka. Sam niewiem co mam robic dzisiaj sie wybieram do ODRu ponoc sa juz wnioski do wypelniania i dzis umawiam sie u notariusza o spisanie aktu wlasnosci gospodarki.Szczerze mowiac z informacji nabytych w ARiMR a ODRem sa calkiem rozne tu mi mowia ze mi sie nalezy a tam ze beda komplikacje. Cale szczescie ze przynajmniej skladki KRUSu mialem oplacone :-P Bede dzis boj na slowa i komplementacje i wielkie myslenie w ODRze hehe zyczcie mi powodzenia... POZDRAWIAM
   
 
 

KLAK 
Wredny moderator



Pomógł: 74 razy
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 914
Poziom: 26

HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 75/78
 96%
Wysłany: 2007-09-25, 12:10   

Daj znac o wynikach,
Trzymamy kciuki :mrgreen:
Powodzenia
_________________
Gość CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ!!!
Piszę poprawnie po polsku
.
   
 
 

rybka2485 
czytelnik


Wiek: 39
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 8
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2007-09-25, 16:41   

Witam otoz wrocilem z ODRu i ARiMRu i normalnie powiem tak: TO JEST SMIECHU WARTE co sie tam wyrabia i ten caly system w tej Agencji jest naprawde do banii!!

do ARiMRu pojechalem tez z koniecznosci poprawek co do doplat do gruntow i otoz co wyniklo: zlozylem wniosek 14maja a wypelniala go osoba z ODRu bylem wzywany spowrotem na poprawke wiec pojechalem 15czerwca dnia 14 wrzesnia mialem kontrole na polu :mrgreen: niby dobrze wszystko ale cos nie tak bo przyszlo mi wezwanie 21wrzesnia na poprawke dzis bylem i poprawilem wnioske a jak sie spytalem o wyniki kontroli powiedzieli mi ze jeszcze nie dotarly :mrgreen: i co teraz?? pewnie mnie jeszcze raz wezma ale brechta hehe....

wracajac do meritum sprawy tego tematu otoz: w Agencji mila pani :shock: (jak nigdy i na dodatek mloda ladna oraz wolna ze stanu cywilnego widac po palcach :-P ) powiedzial mi ze bede dopiero wlascicielem gospodarstwa po podpisaniu umowy u notariusza a ten czas od smierci taty do dzis jest czasem wspolwlasnosci a nawet i nie zalezy od od organu sadowniczego tzn ze gospodarka nalezy sie wspolmazonkowi (mama) oraz im dzieciom (mi i rodzenstwu) i gospodarka nie byla prowadzona przeze mnie i nie mialem zadnych wkladow swojej pracy trche zamotane ale chodzi o to ze prawowitym wlascicielem gospodarki bede przy podpisaniu umowy wlasnosci u notariusza :mrgreen: to jest plus ale jest jeden minus otoz srednia krajowa wynosi 9,15ha na gospodarstwo a ja mam 8,85ha i brakuje mi troszke i mam sobie wydzierzawic od gminy lub ANRu pole ale jest jeden problem gdyz w gminie nie ma zadnych juz ziem za duza konkurencja zas w ANR sa przetargi i watpie jako mlody rolnik mial jakies szanse na wygranie tegoz przetargu :-( powiedzcie co ja mam zrobic z tym fantem?? Mila pani (pozdrowienia dla niej :lol: ) powiedziala mi i wyslala mnie do ODRu zeby pisac juz biznes plan i wnioski ............ i tu sie zaczyna pod gorke otoz po przejechaniu 40km dowiaduje sie ze wnioski jeszcze nie dotarly i jeszcze personel nie zapoznal sie z ustawa i niemoga mi w niczym pomoc a do tego byla godzina 14 a oni pracuja tylko do 16 wiec to za malo czasu zeby zaczynac cokolwiek.... normalnie smiechu warte .... wiec wszystko wyjasni sie w miedzy czasie..... ale mam pytanie czy moglbym juz podpisac umowe wlasnosci u notariusza juz teraz ?? przeciez w ustawie pisze ze mlody rolnik nie moze byc wlascicielem gospodarstwa 18miesiecy wstecz przed zlozeniem wniosku do Agencji?? jak myslicie??

i tak na marginesie: w domu rodzice oraz w szkole uczyli mnie szacunku do osob starszych oraz potrzebujacych pomocy i podawac dlon kazdemu kto jej potrzebuje a to co sie dzieje w tych dzialach ARiMR i ODRach przerasta juz wszystko.... niby ludzie powazni i zarabiaja po 2tysiace zl miesiecznie brutto a z rolnikow robia sobie zabawki i nasmiewaja sie z kazdego czlowieka ktory charuje ciezko przez cale zycie i dlatego ze sa ze wsi....oni nie rozumieja ze ludzie starsi z rolnictwa tych wszystkich ustaw i przepisow nie rozumieja i sa tak naprawde ciemni w tym wszystkim a oni z tego robiasobie cyrk albo krzycza a jak nie to nawet wypraszaja z pokoju jak sie zwroci im uwage o kulturze do ludzi starszych (mnie to spotkalo przy skladaniu wnioskow o doplate do gruntow co cala sprawa sie skonczyla u kierownika dzialu) WSTYD i HANBA tyle ode mnie

pozdrawiam
   
 
 

ziyo81 
czytelnik


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 1
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
  Wysłany: 2007-10-08, 14:22   Jak zostać rolnikiem - w miarę szybko

Mam nietypowa sytuację i bardzo potrzebuje pomocy!!! Otóż, mam szanse otrzymac gospodarstwo rolne o powierzchni 17 ha, które w tej chwili nalezy do mojego wujka. Wujek chce szybko pozbyć sie gospodarstwa wzamian za spłatę jego długów jakie powstały w KRUS ( od kilku lat nie płacił składek), chce przejść na rentę strukturalną - inaczej pozostanie przez kilka lat bez żadnych dochodów. Ale... niestety abym mogla przejąć takie gospodarstwo muszę mieć wykształcenie rolnicze, i 3 lata udokumentowanej pracy w gospodarstwie rolnym ( to mam akurat). I co ciekawe TYTUŁ rolnik wykwalifikowany( który można uzyskac w ok 5 miesięcy różnymi kursami) nie wystarcza, musi to być WYKSZTAŁCENIE rolnicze. Tyle że ja nie wiem gdzie można coś takiego robić, ile to kosztuje i ile trwa taki kurs... A sprawa jest o tyle pilna ze KRUS juz dokonał wpisu do księgi wieczystej gruntów!!! POMOCY będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje...
_________________
ziyo81
   
 
 

grzejar
czytelnik


Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 4
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2007-10-22, 20:46   

witam i proszę o odpowiedz na moje pytanie ...mam 32 lata i moi rodzice chcą mi przekazać gospodarstwo rolne .. chce sie starać o dofinansowanie "Młody rolnik " czy mam szanse jeżeli mam wykształcenie rolnicze jestem kawalerem ...ziemi w tym gospodarstwie jest do 10 h .. chciałbym za te pieniądze kupić nowy traktor bo ten co mają rodzice już sie rozsypuje ... czy mam szanse i jeżeli tak to w jakim terminie jest realizacja tej pomocy i co i gdzie trzeba sie zgłosić aby złożyć dokumenty ... proszę o odpowiedz..
_________________
grzejar
   
 
 

admin 



Pomógł: 92 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 2275
Poziom: 38

HP: 130/4353
 3%
MP: 2078/2078
 100%
EXP: 127/153
 83%
Wysłany: 2007-10-23, 18:54   

Witaj

Najlepiej udać się do biura oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

Tutaj można znaleźć adresy:

http://www.arimr.gov.pl/i...998&id1=0&id2=0
a oni powinni udzielić wyczerpujących informacji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
_________________
Agroportal ....... Truskawki
   
 
 
 

EF
czytelnik


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 3
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2007-10-25, 00:25   

... i tym to sposobem Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Jeżeli pojawią się jakieś pytania to zapraszam do dyskusji
_________________
...:::Euro Fundusz:::...
www.eurofundusz.webpark.pl
Wnioski o dofinansowanie - KOMPLEKSOWO
   
 
 

grzejar
czytelnik


Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 4
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2007-10-25, 13:44   

Otóż ja dzwoniłem do agenci i powiedzieli ze ten program sie jeszcze nie rozpoczął i nie wiadomo kiedy to nastąpi ...chciałbym sie dowiedzieć czy zawracać sobie tym głowę.... i ciekawi mnie ile cały ten proces od złożenia dokumentów do otrzymania pieniędzy trwa ... wiem ze jestem optymista ale chciałbym za otrzymane pieniądze traktorem na wiosnę pracować w polu.... CZY JEST TO REALNE ... proszę o szczegółowa odpowiedz bardzo mi na tym zależy ponieważ nie mam pracy i chce sie zając uprawą roli a do tego potrzebny jest sprzęt.... z góry dziękuje za odpowiedz .... :-)
_________________
grzejar
   
 
 

EF
czytelnik


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 3
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2007-10-25, 15:56   

grzejar napisał/a:
Otóż ja dzwoniłem do agenci (...) z góry dziękuje za odpowiedz .... :-)


Odpowiedzi może lakoniczne, ale zgodne z rozporządzeniem, mianowicie:
1. Termin uruchomienia "modernizacji gospodarstw rolnych:
"§ 10. 1. Prezes Agencji podaje do publicznej wiadomości, na stronie internetowej Agencji oraz co najmniej w jednym dzienniku o zasięgu ogólnokrajowym, informację o możliwości składania w danym roku wniosków o przyznanie pomocy.
2. Wniosek o przyznanie pomocy można składać po upływie 14 dni od dnia podania do publicznej wiadomości informacji, o której mowa w ust. 1."
2. czas rozpatrywania wniosków
"§ 15. 1. Pomoc przysługuje według kolejności złożenia wniosków o przyznanie pomocy.
2. Wniosek o przyznanie pomocy rozpatruje się w terminie 4 miesięcy od dnia jego złożenia.
3. W przypadku nierozpatrzenia wniosku w terminie, o którym mowa w ust. 2, Agencja zawiadamia wnioskodawcę o przyczynach zwłoki, wskazując nowy termin rozpatrzenia wniosku, nie dłuższy niż 3 miesiące."

... ale bardziej poważnie to mam nadzieje, że po rozwiązaniu sprawy dogrywki z SPO 1.1. ARiMR rozpocznie nabór na PROW 1.4., z własnego doświadczenia wiem że weryfikacja potrwa ok 3-4 m-ce. włączając w to oczywiście czynnik ludzki tzn. interpretacje urzędniczą;
z własnego doświadczenia wiem że tak samo wypełniony wniosek w Wielkopolsce i Kujawsko-Pomorskim dla jednych urzędników jest poprawny dla innych nie, to samo tyczy się pracowników jednego oddziału regionalnego

... a, dlaczego nie próbować, min 20 tys. drogą nie chodzi, poza tym dotacje uzależniają.
_________________
...:::Euro Fundusz:::...
www.eurofundusz.webpark.pl
Wnioski o dofinansowanie - KOMPLEKSOWO
   
 
 

grzejar
czytelnik


Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 4
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2007-10-25, 19:57   

czyli w tym roku już był ten termin do składania czy jeszcze nie ...????
_________________
grzejar
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google