Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Porzeczka od początku.....

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Ogrodnictwo » Sadownictwo » Porzeczka od początku.....

Porzeczka od początku.....
Autor Wiadomość

kaplic 
debiutant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 37
Poziom: 4

HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 10/11
 90%
Wysłany: 2010-02-14, 23:32   Re: Porzeczka od początku.....

Witam

Swojego czasu posiadałem parę ha porzeczki. Co mogę doradzić:

1. Zrobić analizę gleby.
2. Porządnie odchwaścić pole lub wcześniej zasiać grykę, a po zbiorze łubin na zielony nawóz. (Gryka ładnie wyprawia pole i eliminuje pędraki).
3. Kupić sadzonki lub sztobry najlepiej materiał kwalifikowany (ja kupiłem do znajomego mat. niekwalifikowany, ale dobry jakościowo - wszystko zależy od zasobności portfela).
4. Sadzenie jesienią (u mnie było 3,5 szer. rzędu 0,5 w rzędzie). Po sadzeniu obcinałem wystające części klika cm nad ziemią, żeby się krzewiła.
5. Następnie co roku pryskać, nawozić, przycinać i modlić się w pierwszej kolejności o urodzaj w drugiej o cenę.

Pisać można godzinami, jak masz jakieś konkretne pytania co do uprawy, pytaj.
Ja zrezygnowałem z uprawy ze względu na niską cenę oraz areał (mam 4 ha), a przestawiam się na malinę. Przy 15 ha gra jest warta świeczki. Ból jest jednak taki, że porzeczka czarna nie jest zbyt wierna w plonowaniu. Okres krytyczny to kwitnienie. Kilka godzin temperatury poniżej 0, zimnego wiatru i mnóstwo energii i kasy psu w d****.

Co do chłodni to jest bardzo dobra sprawa, gdy nie tylko możesz przechowywać w niej własne owoce, ale możesz ją też wydzierżawić. W sezonie chętnych nie powinno brakować.

Życzę sukcesów.

Pozdravy
   
 
 
 

raffal2008
czytelnik


Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 9
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 8/9
 88%
Wysłany: 2010-02-15, 11:03   

Bardzo doceniam Pańskie rady, na pewno z nich skorzystam.
Gorąco pozdrawiam.
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google