Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Żywienie Trzody hlewnej ( Hodowanie )

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Produkcja » Produkcja Zwierzęca » Żywienie Trzody hlewnej ( Hodowanie )

Żywienie Trzody hlewnej ( Hodowanie )
Autor Wiadomość

Lucas_21 
bywalec


Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 118
Poziom: 9

HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 18/20
 90%
Wysłany: 2009-11-28, 15:45   

Większość czasu dziadek robi sam, bo wujke w tygodniu za granicą pracuje i tylko w weekendy w domu (dlatego też tylko tyle szt. mamy...), a dziadek w tygodniu rano wieczór od pon-do czwartku-piątku (zalezy jak wujek przyjeżdża) sam, ale jemu się nie śpieszy on to robi ok godz. powoli, dokładnie, ale sam wszystko. Jak ja jestem to mi to zajmuje ok 30-35 min, obornik, słoma, pasze. Dziadek tylko pasze nosi małym i maciorom jak ja jestem na wsi, a tak reszte je robie. Właśnie myślę nad zmechanizowanie wywozu obornika z obory na miejsce przechowywania do czasu wywiezienia na pole, ale u nas tego tak nie da się zrobić, bo tak miejsce gdzie wywzimy obornik jest pomiędzy oborą a drogą na placu i ja ma jak wyciągu dać czy coś takiego... Kasa by nas zbyt nie ograniczała, bo wujek nieźle Euro zarabia :) . Wyciąg musiałby rozkładany i chowany dziennie (bo jakby to by do było z drogi widać, a tak wujek nie będzie chciał). Jedynie z dwóch obór po drugiej stronie placu, które są metr od miejsca na obornik dałby się coś wymyślić, bo to się zbyt nie opłaca, bo wystarczy tylko wiadłami z miejsca na miejsce przeżucić obornik :)
Dziennie rano 2 taczki obornika tylko z 1 obory, i może 20-25 razy trzeba machnąć widłami z obór po drugiej stronie... Heh chyba namieszałem co :D ?
   
 
 
 

krzysiek7609 
bywalec


Pomógł: 19 razy
Wiek: 47
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 212
Poziom: 13

HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 18/30
 60%
Wysłany: 2009-11-29, 12:01   

Całkiem zgrabnie namieszałeś ... Pozdrawiam
   
 
 

marekrawiec 
debiutant


Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 13
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2023-03-14, 22:44   

Prowadzenie gospodarstwa rolnego to prawdziwe wyzwanie. W dzisiejszych czasach natomiast możemy sobie ułatwić wiele kwestii, korzystając z rozwiązań jakie dał nam rozwój technologiczny. Co raz częściej w nowobudowanych halach jest zainstalowany system automatyzujący takie procesy jak żywienie. Jeżeli chodzi o żywienie tuczników - https://utmost.pl/produkty/ to na rynku dostaniemy specjalnie zbalansowane pasze. Pozwolą na optymalizację ich wzrostu oraz zminimalizowanie potencjalnych strat. Wysokiej jakości wieprzowina sprzeda się praktycznie wszędzie, a na rynkach zagranicznych osiąga jeszcze wyższe stawki. Wszystko za sprawą dużego popytu.
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google