Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: plamy na liściach chryzantem - choroba czy szkodnik?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Ogrodnictwo » Kwiaciarstwo » plamy na liściach chryzantem - choroba czy szkodnik?

plamy na liściach chryzantem - choroba czy szkodnik?
Autor Wiadomość

olcia118 
czytelnik


Dołączyła: 30 Wrz 2011
Posty: 1
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
  Wysłany: 2011-09-30, 14:43   plamy na liściach chryzantem - choroba czy szkodnik?

Witam serdecznie. Mam problem z moimi chryzantemami. Otóż od jakiegoś miesiąca na liściach pojawiły się drobne i coraz liczniejsze brązowe plamki. Ostatnio zauważyłam też pajęczynę i drobne pajączki, co oznacza, że mam do czynienia z przędziorkiem. Tylko, że w innym tunelu z chryzantemami, w którym też jest przędziorek, liście zaatakowanych roślin są całkiem inne, bardziej żółte. Dlatego wydaje mi się, że u mnie oprócz przędziorka jest coś jeszcze. Dodam, że plamki te wystepują na jednej odmianie (Komodo). Dwa lata temu również na tej odmianie były identyczne objawy, ale wtedy przędziorka nie było. Czy to możliwe, że jest to wina producenta? Jeśli ktoś miał podobne problemy to bardzo proszę o podzielenie się doświadczeniami. Wiem, że w tym roku już i tak za późno, żeby kwiatki "wyzdrowiały", ale chciałabym wiedzieć na przyszłość od czego mam je pryskać, żeby uniknąć tych brzydkich plamek. Zdjęcia są w załączniku. Pomóżcie...:)
   
 
 

72pl 
czytelnik


Wiek: 51
Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 7
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2011-12-29, 17:36   Re: plamy na liściach chryzantem - choroba czy szkodnik?

olcia118 napisał/a:
Witam serdecznie. Mam problem z moimi chryzantemami. Otóż od jakiegoś miesiąca na liściach pojawiły się drobne i coraz liczniejsze brązowe plamki. Ostatnio zauważyłam też pajęczynę i drobne pajączki, co oznacza, że mam do czynienia z przędziorkiem. Tylko, że w innym tunelu z chryzantemami, w którym też jest przędziorek, liście zaatakowanych roślin są całkiem inne, bardziej żółte. Dlatego wydaje mi się, że u mnie oprócz przędziorka jest coś jeszcze. Dodam, że plamki te wystepują na jednej odmianie (Komodo). Dwa lata temu również na tej odmianie były identyczne objawy, ale wtedy przędziorka nie było. Czy to możliwe, że jest to wina producenta? Jeśli ktoś miał podobne problemy to bardzo proszę o podzielenie się doświadczeniami. Wiem, że w tym roku już i tak za późno, żeby kwiatki "wyzdrowiały", ale chciałabym wiedzieć na przyszłość od czego mam je pryskać, żeby uniknąć tych brzydkich plamek. Zdjęcia są w załączniku. Pomóżcie...:)
AMISTAR 3-5 razy co 7dni powinien załatwić sprawe wyglonda to na mączniaka pryskać trzeba jak tylko zobaczysz pierwsze obiawy niekture odmiany są bardzo podatne
   
 
 

hadriya9091 
czytelnik


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 1
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2013-01-28, 07:09   

Witam. Uprawiam te "roślinki " już kilka lat. Jak na razie to ładne są odrosty z mateczników. Zobaczymy co z tego wyniknie.
_________________
Hadriya
   
 
 

ToToHerbicyd_pl 
debiutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 32
Poziom: 4

HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 5/11
 45%
Wysłany: 2013-06-12, 19:25   

No oby tak dalej,tego pozostaje życzyć. Natomiast w przypadku autora tematu,to wygląda na mączniaka i trzeba jak najszybciej pryskać aby je jeszcze uratować. Polecam także AMINOPIELIK SUPER 464 SL.
   
 
 

kremtek 
czytelnik


Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2014-12-18, 11:57   

...i jak rozwinęła się sytuacja z brązowymi plamkami?
   
 
 

Sklep.Mizar.com.pl 
bywalec


Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 228
Poziom: 14

HP: 0/426
 0%
MP: 203/203
 100%
EXP: 4/33
 12%
Wysłany: 2015-03-19, 11:47   

Ja także jestem bardzo ciekaw jak zakończyła się ta sytuacja,więc jeżeli wątek wciąż aktualny to czekamy na Twoją odpowiedź czego użyłeś oraz czy były efekty.
_________________
www.sklep.mizar.com.pl

Użyj kodu "12451" - otrzymasz 2% rabatu na zamówienie.
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google