Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Kosiarka bijakowa kosi jakby chciała a nie mogła

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Mechanizacja » Maszyny rolnicze » Kosiarka bijakowa kosi jakby chciała a nie mogła

Kosiarka bijakowa kosi jakby chciała a nie mogła
Autor Wiadomość

pawelk89 
czytelnik


Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 1
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2014-05-31, 19:43   Kosiarka bijakowa kosi jakby chciała a nie mogła

Witam,

Kupiłem " Kosiarka Bijakowa GEO105 " (trzeba wpisać w allegro albo google bo nie mogę na razie umieszczać linków). Sprzedawca pytał się jaki typ noży wybrać - młoteczki czy noże typu "Y". Do traw polecał noże typu "Y".


Kosiarki używam głównie do koszenia między tunelami foliowymi, bardzo dużego trawnika, przydroża i generalnie raczej gęstych wysokich traw. Niestety na WOM 540obr. kosiarka kosi bardzo niedokładnie, ogólnie tragedia. 540obr. to obroty znamionowe, przy 1000 obrotów wygląda to trochę lepiej, ale przez chińską jakość wykonania praca na takich obrotach napędza strachem.

Pytania moje są następujące.
Co lepiej kosi trawę - młoteczki czy noże typu "Y"?
A może to niskobudżetowy sprzęt, który nie potrafi kosić lepiej? Widziałem kosiarki tego typu w zieleni miejskiej i pozostawiały za sobą murawę jak na boisku golfowym.

I ostatnie pytanie, czy koszenie na wom 1000obr. to dobry pomysł?
   
 
 

mrRemy 
czytelnik


Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2014-06-10, 10:54   mam GEO EFGC 145

jest napędzana z WOM 540obr/min więc lepiej się tego trzymać. Koszę ursusem 4011 przerobioną na 60. W kosiarce są mniejsze bolce mocujące na trzy punktowy układ zawieszenia i żeby tak nie latało to dorobione zostały tulejki.
Ja mam młotki bo kosiłem pola z samosiejkami dość duże zakrzaczenia, trawy ,kretowiska, odrosty od pieńków drzewek (które wcześniej wyciąłem piłą nisko przy ziemi). Dobrze to kosiło. Ale potem zaczeła się trawa nawijać na tylny wałek kopiujący (ten co jedzie po ziemi). Jak się noże podtępią to już nie kosi dobrze trawy cągnącej, długiej po kolana. Kątownik który ma zbierać z wałka się wygina. Długa trawa podchodzi między niego a wał. Jest Za słaby na taką długość, może gdybym wolniej jechał ale na polowych ile bym kosił 4 ha. Koszę na jedynce lub dwójce. Potem zdjąłem ten kontownik ale to nie był dobry pomysł bo na wałek kopiujący trawa nawineła się mocno i grubo (normalnie bela trawy) i musiałem nożem odcinać po kawałku (czyścić wałek). W tym roku zamiast oryginalnego kątownika założyłem teownik (naostrzyłem go na krawędzi styku) zobaczę jak teraz będzie szło. Obroty silnika daję na oko tak do 2000 ale raczej staram się mniejszymi obrotami kosić. Na wałku oczywiście mam 540. Moja ma tą większą przekładnię (bą są mniejsze i większe) jest mocniejsza. Cytat: "Przekładnie kątowe stosowane w ciężkich kosiarkach bijakowych typu EFGC. Przekładnie o bardzo długiej żywotności, duża i masywna. Przekładnia posiada sprzęgło jednokierunkowe. Jedna strona zakończona standardowym wieloklinem 6/6 - 1 3/8 (tak jak w wałkach WOM). Przełożenie 1:3"
Mam podniesioną na maxa na płozach i na wałku. Takie miękkie drzewka, odrosty nie kosi bo się one się poddają, nie stoją sztywno i ich nie ścina. Obgala z liści a nie zmieli. Nawet kilka razy w różnych kierunkach nie daje rady. Dlatego chciałem w tym roku zamienić na noże Y bo chyba będzie lepiej kosić i mielić. Mam ją od 2012 r. Koszę raz lub 2 razy w roku. Jest zarośnięte b dużo. Ostrzyłem 2 razy młotki szlifierką. Wymieniłem chyba z 5 bijaków od początku. Ja jestem zadowolony z kosiarki.
_________________
Ursus 4011 + GEO EFGC 145 (24 młotki bijakowe)
   
 
 

Sklep.Mizar.com.pl 
bywalec


Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 228
Poziom: 14

HP: 0/426
 0%
MP: 203/203
 100%
EXP: 4/33
 12%
Wysłany: 2014-07-09, 13:23   

Kwestia też to jak o nią dbasz oraz serwisujesz,bo jeżeli robisz to porządnie to na pewno długo Ci posłuży,zresztą tańsze części zamienne możesz dostać u nas i nie będzie z tym żadnego problemu:)
_________________
www.sklep.mizar.com.pl

Użyj kodu "12451" - otrzymasz 2% rabatu na zamówienie.
   
 
 

adamoo2005 
czytelnik


Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2014-08-17, 14:11   Nawijajaca sie trawa EFGC125

Posiadam kosiarkę bijakowa EFGC125 z młoteczkami.Prędkość walka 740 obr/min , .
Kosiarka ładnie kosi gdyby nie jeden feler jak to opisał kolega mrRemy zaczeła się trawa nawijać na tylny wałek kopiujący. Czy ktoś rozwiązał ten problem? Pozdrawiam
   
 
 

mrRemy 
czytelnik


Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2014-08-18, 11:09   

A mnie się już nie nawija :) teownik spełnia rolę:)
_________________
Ursus 4011 + GEO EFGC 145 (24 młotki bijakowe)
   
 
 

adamoo2005 
czytelnik


Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2014-08-23, 13:16   

Masz może jakaś fotkę tego rozwiązania ? szlag mnie trafia przy koszeniu większej trawy , myślałem ze kupując ta kosiarkę będę kosić z uśmiechem na twarzy a okazuje się ze kosze ze złością i obrzydzeniem.
   
 
 

Sklep.Mizar.com.pl 
bywalec


Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 228
Poziom: 14

HP: 0/426
 0%
MP: 203/203
 100%
EXP: 4/33
 12%
Wysłany: 2015-03-19, 12:10   

A co się dokładnie dzieje? Postaraj się spokojnie opisac szczegóły i być może będziemy w stanie pomóc,właśnie od tego jesteśmy na forum,pomożemy także z wyborem odpowiednich części.
_________________
www.sklep.mizar.com.pl

Użyj kodu "12451" - otrzymasz 2% rabatu na zamówienie.
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google